Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  EMANET PARA

  TUTUKLU VE HÜKÜMLÜLERİN CEZA İNFAZ KURUMUMUZDA BULUNAN HESAPLARINA HAVALE VEYA EFT İLE PARA GÖNDERME İŞLEMLERİ

   

  Dünya genelinde ve ülkemizde insan sağlığını tehdit eden koronavirüs salgını nedeniyle kişisel temasın azaltılması amacıyla tutuklu ve hükümlülerin kurumumuzda bulunan şahsi hesaplarına (kantin, posta vb. kişisel harcamaları için kullanılan hesaplar) banka yoluyla havale ve EFT yapılabilmesi imkanı sağlanmıştır. Tutuklu ve hükümlü yakınlarınca gönderilen (Türk Lirası) paralar, kurum görevlilerince bu hesaptan alınarak ilgili tutuklu ve hükümlünün hesabına aktarılacaktır.

  Havale ve EFT işlemlerinin sıhhatli bir şekilde yapılabilmesi ve de herhangi bir karışıklığa sebebiyet verilmemesi için; havale veya EFT yapacak kişi, açıklama kısmına mutlaka tutuklu veya hükümlünün adı ve soyadı ile T.C. kimlik numarasını, kendi IBAN numarasını yazmak zorundadır (adı veya soyadı kısmında herhangi bir kısaltma yapılmayacak, nüfus kayıtlarına nasıl işlenmiş ise net ve doğru bir şekilde yazılacaktır).

  Herhangi bir şekilde açıklama kısmına tutuklu veya hükümlünün adı veya soyadı ile T.C. kimlik numarasının yanlış/eksik yazılması veya "IBAN numaram alıcıya gösterilsin" butonunun seçilmemesi durumunda, havale veya EFT gönderen kişinin hesabına iade edilecektir. Kurumumuz tarafından; telefon veya başka bir şekilde tutuklu/hükümlünün T.C. kimlik numarası üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.

  Soru: Tutuklu/hükümlünün T.C. kimlik numarasını nasıl öğrenebilirim?

  Cevap: Eğer daha önce kurumumuz veznesine para yatırdı iseniz, size verilen makbuzda tutuklu/hükümlünün T.C. kimlik numarası yazmaktadır. Birinci derece yakını iseniz, e-devlet uygulaması üzerinden tutuklu/hükümlünün T.C. kimlik numarasına ulaşabilirsiniz. Birinci derece yakını değilseniz, herhangi bir birinci derece yakını ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

  Not: Yabancı uyruklu tutuklu/hükümlülere banka aracılığıyla para göndermek istendiğinde, öncelikle (0226) 814 16 93 no'lu telefonun aranıp bilgi alınması gerekmektedir.
  Note: When it is desired to send money to foreign detainees/convicts through the bank, first call (0226) 814 16 93 and get information.

   

   

  Türkiye Vakıflar Bankası Aracılığı İle Havale İşlemi

  Hesap Adı: YALOVA A3 TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU MÜDÜRLÜĞÜ /Emanet Para Birimi Hükümlü ve Tutuklu Havale / EFT Hesabı

  IBAN Numarası: TR91 0001 5001 5800 7310 1207 43

  Hesap Numarası: 00158007310120743

  Hesabın Bağlı Bulunduğu Banka: Türkiye Vakıflar Bankası

  Banka Şube Kodu: S00195 Yalova Şubesi

   

   

  TUTUKLU/HÜKÜMLÜYE PTT HAVALESİ İLE PARA GÖNDERME İŞLEMLERİ

   

  Kurumumuz tarafından PTT havaleleri,Kurumumuza havale makbuzunun ulaşması durumunda, Yalova Merkez PTT Şubesinden çekilmektedir. Adres eksikliği/ yanlışlığı veya isim yanlışlığı olması durumunda havaleler çekilememektedir. Kurumumuzda Aynı isme sahip tutuklu/hükümlülerin bulunması durumunda, tutuklu/hükümlüyü tanıtacak anne-baba adı Havale notu hanesine yazılması önem arz etmektedir. Havalenin çekilerek tutuklu/hükümlünün hesabına geçtiğini teyit edene kadar PTT'den aldığınız makbuzları muhafaza ediniz. Yakınınızın mağdur olmaması için PTT'den ayrılmadan önce size verilen makbuzun mutlaka örneğe göre gönderildiğini kontrol ediniz.

  Adres

  Gaziosmanpaşa Mahallesi Kemerköprü Caddesi Okul Sokak No:6 Merkez / YALOVA

  Telefon

  Tel : (0226) 814 16 93

  Fax: (0226) 811 51 85

  E-Posta

  E-Mail : abbyalova.a3tcikisaretadalet.gov.tr